Kad ir kaip dažnai tenka susidurti su ilgomis kelionėmis, traukinius bei autobusus neretai pakeičia automobiliai. Keliaudami nuosavu automobiliu nesate priklausomi nuo laiko, galite patys planuoti maršrutą ir sustoti kada tik panorėję. Tačiau, priešingai nei keliaujant viešuoju transportu, ant jūsų pečių krenta žymiai didesnė atsakomybė.
Turime jums paruošę penkis patarimus, kurių nereikėtų pamiršti ruošiantis ilgoms kelionėms nuosavu automobiliu.
Pilnaverčiam automobilio veikimui reikalingi įvairūs skysčiai. Vienų skysčių trūkumas gali pakenkti jūsų saugumui bei komfortui, o kitų – netgi sugadinti variklį. Savaime suprantama, kad degalai yra būtini, tačiau štai dar penki skysčiai, kuriuos būtina patikrinti:
Tiesiog patikrinkite skysčių lygius. Jeigu kurio nors iš jų trūksta – papildykite ir turėkite omeny, kad lygis vėl gali sumažėti. Savarankiškai nenorintys tuo užsiimti turėtų nuvykti į artimiausią automobilių servisą patikrai.
Variklio alyvą įprastai reikia keisti kas 10 000–15 000 km. Įsitikinkite, kad kelionės metu neperžengtumėte šios ribos. Tad pakeisti alyvą prieš kelionę būtų puikus sprendimas.
Išvykę į kelionę nuosavu automobiliu galite susidurti su begale įvairiausių problemų. Jeigu nebūsite joms pasiruošę, didžiulės techninės pagalbos kelyje ir remonto užsienyje kainos gali sužlugdyti jūsų poilsį. Vis dėlto, su visomis dažniausiai pasitaikančiomis problemomis galite susitvarkyti patys, jeigu automobilyje turėsite tam tikrus įrankius ir daiktus:
Gerai apgalvokite, su kokiomis eismo sąlygomis galite susidurti. Galbūt oras bus labai lietingas? O gal užklups pūga? Kartais gali prireikti ir kastuvo, grandinių, ledo grandiklio.
Kiekvieno automobilio grindų išlenkimai skiriasi, todėl ir kilimėliai negali būti vienodi. Vairuotojai dažnai įsideda universalius kilimėlius, kurie pasidengia netinkamai, dažnai net uždengdami pedalus.
Tinkamas kilimėlis turi būti ne tik skirtas būtent jūsų automobilio modeliui, bet ir sezonui. Pavyzdžiui, medžiaginiai kilimėliai sugeria drėgmę, kuri, apšilus automobiliui, garuoja ir rasoja langai. Tuo tarpu, guminiai kilimėliai nėra tokie jaukūs. Taigi, rinktis jums.
Jeigu pastaruoju metu girdisi automobilio pašaliniai garsai arba pakito valdymas – būtina atlikti automobilio techninę patikrą prieš kelionę. Dėl susidėvėjusių važiuoklės dalių kyla įvairios problemos: suprastėja valdymas, atsiranda pašaliniai garsai, greičiau dėvisi kitos važiuoklės dalys. Ignoruojant gedimus gali kilti ir avarinė situacija.
Stogui skirta bagažinė yra populiarus ir patogus būdas susikurti papildomos vietos daiktams. Vairuotojai gali rinktis iš įvairių stogo bagažinių dydžių – tiek 300 L, tiek 600 L, ar netgi daugiau. Kad suvokti šių bagažinių naudą, reikėtų atkreipti dėmesį, kad, pavyzdžiui, naujo Audi A4 sedano bagažinės talpa siekia 480 L. Taigi, stogo bagažinė šią erdvę gali nesunkiai padvigubinti.
Niekada neišvažiuokite į tolimą kelionę automobiliu, jeigu nesate tikri dėl jo būklės ar saugumo. Visada atsiminkite šiuos penkis patarimus, kad atostogaudami būtumėte saugūs ir jaustumėtės patogiai.
VISI RENGINIAI VIENOJE VIETOJE
PANEVĖŽYJE.info - visa informacija apie Panevėžyje vykstančius renginius, renginių erdves, teatrų repertuarus, koncertus, sporto renginius ir kt.
Praneškite apie savo organizuojamus renginius ir akcijas el. paštu: info@panevezyje.info.
PANEVĖŽYJE.info – laisvalaikio ir pramogų gidas.